Muhtarlar Günü Dolayısıyla Orduzu Çınar Park Sosyal Tesislerinde Muhtarlarımıza Yemek İkram Edildi
 
        Kaymakamlığımız ve Battalgazi Belediye Başkanlığınca düzenlenen Muhtarlar Günü münasebetiyle İlçemize bağlı mahalle muhtarları ile Battalgazi Belediyesi Orduzu Galip Demirel Çınar Park Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelindi. Programa, Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç, Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Yağlıca ve çok sayıda mahalle muhtarı katıldı. 
 
        Kaymakamımız Abdül Kadir DURAN, “Battalgazi hakikaten güzel insanların memleketi. Her yönüyle seviyorum Battalgazi’yi. Battalgazi’nin benim hayatımda özel bir noktası da vardır. Konuşmacılar Battalgazi de yapılan güzel şeylerden bahsettiler ve bu güzel hizmetlere sahip çıkmaktan bahsettiler. Bende elimden geldiğince sahip çıkmaya çalışıyorum. Yapılan toplantı ve özel görüşmelerde bile yapılan güzel şeyleri anlatmaya ve sahip çıkmaya çalışıyorum. Battalgazi, Malatya’da artı bir değer. Çünkü şehir demek sadece site demek değildir. Şehir aslında yaşayan bir organizmadır. Şehir de geçmişin, tarihin olacak, 1200’lü yıllardan gelen bir camin olacak. Bir kanlı kümbetin, bir namazgahın olacak. Surların olacak. Şehirleri şehir yapan asıl unsurlar aslında bunlardır. Bunlar şehir için güzel şeylerdir. Kültür ve tabiat varlıkları açısından bu değerler Battalgazi İlçemizde mevcut. Dolayısıyla Battalgazi’ye yapılan güzel şeylere sahip çıkmak hepimizin görevidir.
 
        Toplantı sonunda Battalgazi Belediyesince Muhtarlarımız için hazırlanan hediyeler Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız tarafından Muhtarlarımıza taktim edildi.