Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından “ Oyun Evim” isimli proje kapsamında Battalgazi Mimar Sinan İlköğretim Okulunda okul öncesi eğitim sınıfı düzenlendi.
 
İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Munise DURAN’ın öğrencileri Nuran KİLAYIKLI, Muhammed ZARİFOĞLU, Mustafa YAVUZ, Mehmet KURTULMUŞ ve Duygu ORHAN tarafından Mimar Sinan İlköğretim Okulunda okul öncesi eğitim sınıfı baştan aşağı yenilendi.
Öğrencilerimiz proje ile ilgili Battalgazi Kaymakamı Sayın Abdül Kadir DURAN’dan, çevre esnaflardan, öğrenci velilerinden ve öğretmenlerinden çeşitli destekler alarak projeyi tamamladılar. Proje kapsamında duvarları tamamen boyadılar duvarın bir kısmına dünya haritası çizdiler, diğer kısmına ülkelerin yöresel oyun kartları ve kıyafetlerini hazırlayarak duvarlara astılar. Oturma minderleri ve sahne alanı yaptılar, ayrıca sınıfın köşe duvarlarına ağaçtan yöresel dünya oyun kartları hazırlayarak çocuklarımızın diğer ülkelerdeki yöresel oyunları öğrenmelerini amaçladılar.
Kaymakamımız Abdül Kadir DURAN bu projede emeği geçen Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri başta olmak üzere Eğitim Fakültesi öğrencilerine, okul yönetimi ve öğretmenler ile öğrenci velilerine teşekkür etti.