Battalgazi’de Karne Heyecanı.  
 
Battalgazi Kazım Karabekir Ortaokulu ve Akşemseddin İşitme Engelliler Okulunda yapılan karne törenine Battalgazi Kaymakamı Sayın Abdül Kadir Duran, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer KIRÇUVAL, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan SARUHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT, İlçe Müftüsü Hüseyin ÖZDEMİR, Mal Müdürü Şevket ERGÜN, İlçe Tarım Müdürü Hasan Basri HACİOĞLU, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
 
Öğrencilerimizin karne heyecanına ortak olan Kaymakamımız Abdül Kadir DURAN yaptığı konuşmasında; ‘’Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Yaklaşık olarak Battalgazi ilçemizde 70 bin öğrenci ve 5 bin öğretmenle başarılı bir eğitim ve öğretim hayatını tamamlamış bulunmaktayız. Eğitim konusunda milli eğitim camiasının vermiş olduğu gayretlere çok teşekkür ediyoruz. Öncelikle öğrenci velilerimize şunu tavsiye ediyoruz; çocuklarınızın yaz tatilini verimli bir şekilde eğitim öğretim hayatlarına katkı sunacak şekilde geçirmelerini sağlayın. Çocukların oyun oynaması ile birlikte tabi ki onların kitap okumasını ve sosyal kültürel faaliyetlere iştirak etmesini temin edecek organizasyonların içerisine dahil olmalarına gayret edin. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, onların ne kadar kaliteli bir eğitim almalarını sağlarsak, geleceğimiz o kadar aydınlık olacaktır. Bu gün burada öğrencilerimize karne dağıtıyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Yaz tatillerini gönüllerince eğlenmelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Sizinle birlikte bir sene sonu programında sizlerle beraber olmak ve karne heyecanınıza ortak olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Pırıl pırıl çocukların karne alma sevincini velilerle, öğretmenlerle, öğrencilerle tüm milli eğitimdeki yöneticilerimizle ve Kaymakamımızla paylaşmak kadar güzel bir şey olmasa gerek diye düşünüyorum.’’ Diyerek öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazanmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.
 
Konuşmaların ardından öğrencilerimize karneleri ile Battalgazi Belediyemiz tarafından getirilen hediyeler dağıtıldı. Emekliliği hak etmiş olan öğretmenlerimize de plaket ve hediye takdimi yapılarak program sona erdi.