BATTALGAZİ İLÇEMİZDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARININ TESPİT EDİLMESİ AMACIYLA MAHALLE MUHTARLARIMIZ İLE TOPLANTI YAPILDI.
 
 
Battalgazi İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarının tespit edilmesi, yapılacak hizmetlerin aksamadan hızlı ve kaliteli bir şekilde sunulması, mevcut sorunların ve taleplerin en seri şekilde çözüme kavuşturulması amacıyla tüm mahalle muhtarlarımıza Battalgazi Kaymakamımız Sayın Abdül Kadir DURAN tarafından Belediyemiz Çınar Park Sosyal Tesislerinde yemekli toplantı gerçekleştirildi.
 
Battalgazi Çınar Park Sosyal Tesislerinde verilen yemeğe, Sayın Valimiz Aydın BARUŞ, Battalgazi Kaymakamımız Sayın Abdül Kadir DURAN, Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer KIRÇUVAL Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmet SARIGÜL, İlçe Jandarma Komutan Vekili Murtaza YILDIRIM, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan SARUHAN, Türkiye Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Mustafa EREN, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap ORTAÇ ile çok sayıda Mahalle Muhtarımız katıldı.
 
Sayın Valimiz Aydın BARUŞ muhtarlara hitabında: ‘’Vatandaşa yaklaşım tarzımız her zaman onların hizmetkârı olduğumuzu hissettirme yönünde olmalıdır.Bizim irademizde en fazla önem verdiğimiz nokta vatandaşımızın huzur ve güvenidir. Huzur ve güveni yerinde olmayan bir toplum başka yönlerden de eksik kalır ve diğer sorunları çok fazla göremez.
 
Diğer taraftan değerli muhtarlarımız biz devletimizin şefkat elinin her noktada yansımasını istiyoruz. Sizin ortaya koyacağınız irade ve yardımlarla bunu başarabiliriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi de bu yöndedir. Eğer devlete ulaşma imkânı olmayan kimseler varsa ve bunlar zamanında bu olanaklara sahip olamıyorsa inanın ki en büyük sorumluluk muhtarlardan başlayıp bize kadar gelir. Biz de kendimizi huzursuz hissederiz lütfen böyle haneler bırakmayalım.  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü personelleri imkânlar nispetinde taramalar yapıyorlar ama bu taramalar yapılana kadar da aciz durumda bulunan vatandaşlarımız olabilir, onların elinden tutun.
 
Bir diğer önemli konu, devletimizin merhamet elini uzattığı zor durumda kalan çocukları var. Çocuk evlerimizde yaklaşık 200 civarında evladımız var. Lütfen tanıdıklarınızı, komşularınızı “Koruyucu Aile” olmaya teşvik edin. Onlara kol kanat gerersek çok büyük bir sevaba girmiş oluruz. Hem de toplumumuzun geleceğine sahip çıkmış oluruz.
 
Sizler de aynı ortamda bulunmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Önemli olan insanımızın yüzünü güldürmek, kalbini hoş etmek. Biz bunu kazanırsak her şeyi kazanmış oluruz. Böylece daha güzel bir Malatya daha güzel bir Türkiye bırakmış oluruz. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum” dedi.
 
Muhtarların taleplerinin alınmasının ardından toplantı sona erdi.