İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 97 Yıldönümü Münasebetiyle

Battalgazi Belediyemiz Tarafından Mehmet Akif ERSOY ve Gençlik Konulu Konferans Düzenlendi.

 

         Mehmet Akif ERSOY ve Gençlik konulu konferansa  Kaymakamımız Abdül Kadir DURAN, Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer KIRÇUVAL,  İnönü Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Handan BELLİ, Parti İlçe Başkanları,  Sivil Toplum Örgütleri, Öğretmenler ve çok sayıda genç Öğrencilerimiz katıldı.

 

          Kaymakamımız Sayın Abdül Kadir DURAN konuşmasında;  Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un Şair olmasının da ötesinde iyi bir Müslüman olduğunu belirterek şiirlerinin yanı sıra diğer özelliklerinin de öne çıkarılması gerektiğine değindi.

 

       Ayrıca Akif'in faziletli ve aynı zamanda sahada olan bir aksiyon adamı olduğuna dikkat çekti. Kurtuluş Savaşı yıllarında kurtuluş mücadelesini Türk Milleti olarak beraber verdiğimiz zamanlarda Akif'in Anadolu'nun nice şehirlerinde konferanslar verdiğini,  camilerden hutbeler okuduğunu hepiniz duymuşsunuzdur diyerek Akif'in hepimizin, özellikle de gençlerimizin örnek almasını istedi.

Çünkü Akif ideal bir insan,  tam bir rol model, bugünkü değişle kanaat önderi olduğunu belirterek gençlerimize Mehmet Akif ERSOY'un Safahat adlı kitabını alarak şiir yazmaya başlamalarını tavsiye etti.