OKUMAK YAŞAMAKTIR
 
"OKUMAK YAŞAMAKTIR" adlı eTwinning projesinde Battalgazi ilçesi Hanımın Çiftliği İlkokulu olarak Malatya'yı temsil etmenin gururunu yaşıyoruz .
 
Malatya Battalgazi Hanımın Çiftliği İlkokulu’ nda kuruculuğunu Fransa ve Rize Çayeli İshakoğlu İlkokulu’ nun yaptığı “OKUMAK YAŞAMAKTIR” adlı  uluslararası bir etwinning projesi uygulanmıştır.
Projede, Türkiye’ deki  81 ilden ve yurt dışındaki 15 ülkeden ( Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Litvanya, Polonya, Romanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Ukrayna, Almanya, Yunanistan,Gürcistan, Makedonya, İngiltere) temsilciler katılmıştır. Proje kapsamında il temsilcileri, bulundukları şehrin tarihi veya doğal güzellikleri olan mekanlarında öğrencileriyle kitap okuma etkinliği düzenleyerek ve bu etkinliklerin fotoğraflarını çekerek  Projenin sonunda tüm illerden  ve yurt dışından gelen fotoğraflarla 81 ilde aynı gün 28 Mayıs’ ta sergilenmiştir.
 
       Projenin Malatya temsilcisi aynı zamanda Şehit Orhan Ünsal İlkokulu İngilizce öğretmeni Esra TURSUN “Okuyoruz, ufkumuzu genişletiyoruz” sloganıyla Battalgazi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’ ında, Arslantepe Höyüğü’ nde, Battalgazi Ulu camii ve civarındaki yerlerde kitap okuma etkinliği düzenledi.  “Bu projemizle öğrencilerimize kitap okuma sevgisi aşılanmış hem de tarihi mekanlarda öğrencilerimizle yapacağımız okuma etkinliklerinin fotoğraflarını 81 ilde ve yurt dışında yapılacak sergilerde paylaşılarak Malatya’ yı ulusal ve uluslararası bir platformda tanımına katkı sağlamış olduk.
                Malatya Park AVM’ de proje sonu fotoğraf sergisi açılışına  Kaymakamımız Abdül Kadir DURAN Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Hasan GÖĞÜŞ, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abbas Aksoy, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Sendika Temsilcileri katıldı. Sergi açılışını projeye katılan öğrencilere yaptıran Kaymakamımız projeye emeği geçen bütün paydaşlara okul idarecileri ve öğretmenlerine teşekkür etti.