18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı kapsamında yapılan organizasyona; Battalgazi Kaymakamı Sayın Abdül Kadir DURAN Eşi Munise DURAN, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN  Eşi Hafize GÜRKAN, İlçe Jandarma Komutanı, Bülent ERİŞ  Eşi Şennur ERİŞ, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan SARUHAN Eşi Sadika SARUHAN, Battalgazi Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Osman GÜDER, İlçe Müftümüz Hüseyin ÖZDEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT, Şehit ve Gazi Dernek Başkanlarımız, Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz katıldı.
 
Kaymakamımız Sayın Abdül Kadir DURAN sabah saatlerinde şehitlikteki şehitlerimizin mezarlarını ziyaret etti ve şehit ailelerine sabırlar diledi. Yemekteki konuşmasında ise “Saygı değer Şehit ailelerimiz sizlere her zaman kapımızın sonuna kadar açık olduğunu bilmenizi istiyorum, bizim çözebileceğimiz, halledebileceğimiz bir mesele olduğunda, gelip konuyu bize iletmeniz yeterlidir. Her türlü yardımı ve desteği sizlere sağlayacağımızı bilmenizi isterim. İkinci olarak ta Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin GÜRKAN’a bizleri bugün Müftülüğümüz ile bir organizasyon yaparak şehit ailelerimizle bir araya getirdiği için çok teşekkür ediyorum’’dedi.
 
Ayrıca program sonrasında Kaymakamımız Sayın Abdül Kadir DURAN, Belediye Başkanımız Selahattin GÜRKAN ve protokol üyeleri, yemek programına katılan misafirleri uğurlayarak katılımları için teşekkür etti.