Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan Türkiye Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Okur Yazarlık belge dağıtım töreni Battalgazi Selçuk İlkokulunda düzenlendi.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan Türkiye Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Okur Yazarlık belge dağıtım töreni Battalgazi Selçuk İlkokulunda düzenlendi. Törene, Battalgazi Kaymakamı Sayın Abdül Kadir Duran, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Kırçuval, Latif Okyay, öğretmenler ile kursiyerler katıldı.
Burada konuşma yapan Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran, okuma-yazmanın önemine dikkat çekerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde okuma yazma seferberliği kapsamında bugün Selçuk İlkokulumuzdaki kursiyerlerimize belgelerini dağıtmak için bir araya geldik. Okumanın yaşı yoktur sözünün en güzel örnekleri sizlersiniz. Dolayısıyla insan, hayatının her aşamasında bir şeyler öğrenebilmeli ve sizde bunu ispat etmiş durumdasınız. Bir sürü işiniz, evde aile sorumluluğunuz, eşinize ve çocuklarınıza karşı mesuliyetleriniz olmasına rağmen bu kursa devam ederek belge alma hakkı kazandınız. Sizler artık kendinizi yeni bir göz, yeni bir uzuv kazanmış gibi hissedeceksiniz. Çünkü bir belediye otobüsüne bindiğiniz zaman otobüste nereye gittiğini yazan tabelayı okuyabilmek, ya da elinize bir gazete aldığınız zaman gazetede nasıl bir haber yapılmış diye okuyabilmek, ya da bir kitapla karşılaştığınız zaman kitabın içeriğinin ne olduğunu anlayabilmek hakikaten önemlidir. İnşallah hem memleketimiz için, hem sizin özel hayatınız için faydalı ve katkılı bir iş yaptığımızı düşünüyoruz. Bu nedenle hepinizi tebrik ediyoruz” diye konuştu.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, fedakarlık yaparak Okuma-Yazma Kursu’na katılan kadınları tebrik ederek, “Sizler büyük bir irade kararlılığı göstermişsiniz, azim göstermişsiniz, belli bir yaştan sonra okuma yazmayı öğrenmeye gayret etmişsiniz. Bu çabanızı ve bu azminizi kutluyorum, sizleri tebrik ediyorum. Sizlerin bu azim ve kararlılığınıza destek veren başta okul müdürümüz, Milli Eğitim Müdürümüz ve derslerinize giren öğretmenlerimizi de tebrik ediyorum. Ayrıca bu konu da Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Eşi hanımefendi Emine ERDOĞAN ile Müge Anlı’ya da desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz ve okuma yazma belgeleriniz hepinize hayırlı olsun” dedi.
Konuşmaların ardından kursu başarı ile tamamlayan 32 kadın kursiyere Okur-Yazarlık belgeleri verildi. Belgelerini alan kursiyerlere ve öğretmenlere ise, Sayın Bakanımız Bülent TÜFENKCİ ile Battalgazi Belediyesinin hazırlamış olduğu hediyeler dağıtıldı.