Battalgazi Kaymakamlığı, Battalgazi Belediyesi ve Beyaz Ay Derneği ile ortaklaşa ‘’ Tüm Engelleri Sevgiyle Aşıyoruz’’ isimli Dünya Engelliler Günü programı Öğretmenevinde kutlandı.
 
3 Aralık Dünya Engelliler günü programına İlçe Kaymakamımız Abdül Kadir DURAN, Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin GÜRKAN, Belediye Başkan Yardımcılarımız Zafer KIRÇUVAL, Yaşar KARATAŞ, İsmet SARIGÜL, Latif OKYAY, Beyaz Ay Derneği Başkanı Enes AĞKOÇ ile çok sayıda Engelli Vatandaşımız katıldı.
 
3 Aralık tarihi Birleşmiş Milletlerin 1992 yılında almış olduğu karar sonrası Dünya Uluslararası Engelliler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Bu özel günü engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek ve bir farkındalık yaratmak amacıyla kutlamalıyız. 3 Aralık Engellilerin sorunlarını gündeme getirerek çözüm noktasında yapılacakların ele alınacağı bir gündür.
 
Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin GÜRKAN konuşmalarında asıl engel sevgi engelidir bu nedenle gönülleri sevgisiz bırakmayalım dedi.
 
Battalgazi Kaymakamımız Abdül Kadir DURAN ise her birimizin bir engelli adayı olduğumuzu hatırımızdan çıkarmayarak bu bilinçle hareket etmeliyiz dedi.
 
Engelli vatandaşlarımıza yemek ikramından sonra program sona erdi.