18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma programı kapsamında yapılan etkinliğe Battalgazi Kaymakamı Sayın Abdül Kadir DURAN, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar KARATAŞ, İlçe Jandarma Komutanı Bülent ERİŞ, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan SARUHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT, Gazilerimiz, Şehit ailelerimiz, STK temsilcileri, Derme İlkokul Müdürü Orhan ÖZALP, belediye personellerimiz, öğretmenlerimiz, öğrenciler, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. 
 
Kaymakamımız Sayın Abdül Kadir DURAN etkinlikteki konuşmasında; Sevgili Şehit ailelerimiz ve vatandaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Vatanımız için canlarını feda eden insanlara biz ne yapsak azdır. Bizim Şehitlerimize karşı minnetimiz ve şükranımız çok büyüktür. Şehit aileleri bize onların bir emanetidir. Bütün Şehit ailelerine ve yakınlarına, son zamanda Afrin’de şehit olan şehitlerimizin ailelerine başsağlığı ve Allah’tan sabır niyaz ediyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum ve o insanlara şunu ifade etmek istiyorum ki, sadece 18 Mart’ta değil yılın herhangi bir gününde, herhangi bir noktada, hangi konuda ne tür sıkıntıları olursa olsun her daim başımızın tacıdırlar. Onları her zaman bekleriz, dertlerine ve sıkıntılarına derman olmak için hazır bir şekilde beklediğimizi ifade etmek isterim. Bugün buraya geldikleri için de kendilerine teşekkür ediyorum dedi.
 
Ayrıca etkinlikte Derme İlkokulu öğrencileri de yöresel ve askeri kıyafetler giyerek tiyatro gösterisi yaptıktan sonra, Kaymakamımız Abdül Kadir DURAN, İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Müdürü ile birlikte Battalgazi Belediyemizin Mehteran takımı eşliğinde Şehit ailelerimize ve vatandaşlarımıza Askerin son yemeği olan ‘’Üzüm Hoşafı ve Yulaf  Ekmeği’’ ikram etti.