2017-2018 Yıldızlar İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasına Samsun'da Katılarak Dereceye Giren

Battalgazi Akşemsettin İşitme Engelliler Ortaokulu Öğrencileri Kaymakamımız Sayın Abdül Kadir DURAN'ı Ziyaret Etti.

 

        Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2-7 Mart tarihleri arasında Samsun ilinde düzenlenen Yıldızlar Kız-Erkek İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasına  atletizm, basketbol ve masa tenisi branşlarında İlçemiz Akşemsettin İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileri katıldı.

 

        Şampiyonaya Türkiye genelinde toplam 15 okul 300 öğrenci katılmış Atletizm alanında 8 takım, masa tenisi alanında 7 takım, basketbol alanında ise 3 takım mücadele etmiştir.  Akşemsettin İşitme Engelliler Okulumuz takım müsabakalarında erkekler atletizm takımı Türkiye 1.si, kız atletizm takımı Türkiye 3. sü, basketbol erkek takımı Türkiye 2. si masa tenisinde ise kız ve erkek takımları ile Türkiye 4. sü olarak toplamda 15 altın 18 gümüş ve 22 bronz madalya alan öğrencilerimiz,  Kaymakamımız Sayın Abdül Kadir DURAN’ı ziyaret etti. Ziyarete gelen öğrencilerimizi başarılı olmalarından dolayı tek tek kutlayarak altın, kalem takımı, tişört ve kitap hediye ederek başarılarının devamını diledi.

 

        Ayrıca takımda yer alan atletizm alanında 800 metrede Türkiye 2.liği derecesi elde eden Suriyeli işitme engelli Media KHALLOLTA  isimli kız çocuğu ile de ilgilenen Kaymakamımız Media ile sohbet ederek ailesi hakkında bilgiler aldı.

 

        Kaymakamımız Sayın Abdül Kadir DURAN,  öğrencileri ile yakından ilgilenen beden eğitimi öğretmeni Ali KEKLİKÇİ ile Okul Müdürü Fuat BALTACI ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT’u da tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.