İlçemizde Eğitim Gören Öğrenciler Karnelerini Sayın Valimiz Aydın BARUŞ ile Sayın Kaymakamımız Abdül Kadir DURAN'ın Elinden Aldı
 
Sayın Valimiz Aydın BARUŞ ve Sayın Kaymakamımız Abdül Kadir DURAN, İlçemiz Büyük Mustafa Paşa Mahallesinde bulunan Rahmi Akıncı İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.
 İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, Okul Müdürü Veysel Güler, Okul İdarecileri, Öğretmenleri ve öğrenci velilerinin de katıldığı törende  1. Dönem boyunca hem örnek davranışlar gösteren hem de derslerinde başarılı olan her sınıftan bir öğrenciye ‘Örnek Öğrenci Sertifikaları’ verildi.
Sayın Valimiz, konuşma sırasında
 
“Bu gün öğrencilerimiz için sevinçli bir gün. Bugün de karnelerini alıyorlar. Karne başarının ödülüdür. Karnedeki notların ne olduğu çok önemli değil. Çünkü çocuklarımızın her birinin içerisinde ayrı bir cevher var, önemli olan bunu keşfetmek ve ortaya çıkartmak. Bunun içinde hepimizin üzerine yükümlülükler düşüyor. Gerek okul idarecileri, gerek öğretmenler, gerekse anne babalar olarak çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkmasına vesile olmamız lazım.
 
Onları notlarıyla değerlendirmek değil onların bu yetenekler çerçevesinde yapabileceklerini değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır. Çocuklarımızın hepsinin tek tek bizim için çok ayrı bir değeri var. Onlar ülkemizin geleceği. dedi.
 
İlçe Kaymakamı Abdül Kadir DURAN ise ” İlçemizde Eğitim Öğretimde son yıllarda Türkiye ölçeğinde kayda değer çok ciddi bir başarı artışı olmuştur. Ben başarıda emeği olan herkesi tebrik ederek teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Öğrencilerin karnelerinin dağıtılmasıyla program sona erdi.